Johnson/Plevins (June 11 Tuesday Recruiting Event AVP America/ROX 14/16/18's - 18U Girls)
Search Tournament Teams and Players



Roster
Name
Victoria Johnson
Winchester, VA
Abigail Plevins
Winchester, VA
18U Pools
Pool 1
Start: 8:30am
1stDoucet/Hashman
2ndDurish/Besecker
3rdDomel/Buchanan
4thJohnson/Plevins
5thNowak/Schroeder
6thThex/Jaimes
Schedule
Pool 1 - Match 1
Tue - 8:30am - Court 1
Nowak/SchroederJohnson/Plevins
Doucet/Hashman
1321
Pool 1 - Match 3
Tue - 9:10am - Court 1
Johnson/PlevinsDoucet/Hashman
Nowak/Schroeder
1721
Pool 1 - Match 5
Tue - 9:50am - Court 1
Doucet/HashmanNowak/Schroeder
Johnson/Plevins
2110
Pool 1 - Match 8
Tue - 10:50am - Court 1
Durish/BeseckerJohnson/Plevins
Domel/Buchanan
219
Pool 1 - Match 10
Tue - 11:30am - Court 1
Domel/BuchananJohnson/Plevins
Nowak/Schroeder
2118
Pool 1 - Match 12
Tue - 12:10pm - Court 1
Domel/BuchananNowak/Schroeder
Johnson/Plevins
2113
Pool 1 - Match 14
Tue - 12:50pm - Court 1
Johnson/PlevinsThex/Jaimes
Domel/Buchanan
2114

(1st - P1) Doucet/Hashman
Match #14
2:50pm - Court 1
21
10
Doucet/Hashman
(6th - P2) Rogers/Miller
Match #15
2:30pm - Court 1
Ref: Doucet/Hashman
17
21
Schmok/Ehrie
(6th - P3) Schmok/Ehrie
Match #6
3:10pm - Court 1
21
10
Doucet/Hashman
(3rd - P3) Burleson/Weber
Match #7
2:50pm - Court 5
21
17
Burleson/Weber
(3rd - P2) Brin/Kleymeyer
Match #2

20
22
Butler/Campbell
(2nd - P2) Butler/Campbell
Match #10
2:30pm - Court 5
Ref: Brin/Kleymeyer
21
16
Butler/Campbell
(4th - P1) Johnson/Plevins
Match #3
3:10pm - Court 4
23
21
Butler/Campbell
(5th - P1) Nowak/Schroeder
Match #11
2:30pm - Court 4
Ref: Cope/Erwin
11
21
Bengoechea/Westendorff
(2nd - P3) Bengoechea/Westendorff
Match #0
3:50pm - Court 1
23
21
Butler/Campbell
(1st - P3) Kaiser/Hamlett
Match #12
2:50pm - Court 3
21
16
Kaiser/Hamlett
(5th - P2) Bufkin/Pauze
Match #4
3:10pm - Court 3
21
15
Kaiser/Hamlett
(4th - P2) Shipman/Cortez
Match #9
2:30pm - Court 3
Ref: Bufkin/Pauze
19
21
Durish/Besecker
(2nd - P1) Durish/Besecker
Match #1
3:30pm - Court 4
26
24
Kaiser/Hamlett
(3rd - P1) Domel/Buchanan
Match #8
2:50pm - Court 4
21
18
Domel/Buchanan
(4th - P3) Cope/Erwin
Match #5
3:10pm - Court 2
8
21
Boyd/Walker
(5th - P3) Jinright/Stephens
Match #16
2:30pm - Court 2
Ref: Boyd/Walker
8
21
Thex/Jaimes
(6th - P1) Thex/Jaimes
Match #13
2:50pm - Court 2
10
21
Boyd/Walker
(1st - P2) Boyd/Walker

3rd place bracket

Boyd/Walker
Match #3rd-2
Doucet/Hashman